Rozhovor s naší klientkou SharkaSs

V dnešní době je u mladých lidí stále větším trendem „žij v přítomnosti“. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby takový přístup nezahrnoval také časté utrácení a tzv. život na dluh. Proto jsme o to raději, když se mezi nimi najde výjimka, která nás osloví na výuku, protože si chce rozšířit jak své obzory, tak zvýšit svůj životní standard nezávisle na rodičích, což je dnes opravdu vzácnost.

Jednou takovou vzácnou osobou u nás je Šárka Geroldová alias SharkaSs. Většina z Vás ji určitě bude znát jako velice talentovanou raperku a autorku písní, která se poprvé proslavila před 5 lety v soutěži „Česko Slovensko má talent“. Za tu dobu stihla nasbírat mnoho ocenění a výher z rapových battlů, její písně jste mohli slyšet i z rádií a na festivalech. Tento měsíc se navíc můžete těšit na její první album „Protiklady“. Investování je očividně úplně jiný obor, proto jsme pro Vás Šárku vyzpovídali, jaký byl její hlavní důvod se do něčeho takového pustit…

 

 

My jsme se zde sešli vlastně ze 2 důvodů: jednak proto, že u nás absolvuješ výuku v oblasti obchodování na finančních trzích, ale také proto, že jsi nám sem přinesla krásný dárek, a to je tvé nové album, které vychází teď na konci dubna. Tvé nejznámější písničky, které jsme mohli slyšet i v rádiích, jsou určitě „Plusy a mínusy“ nebo „Fly to the blue sky“. Najdeme je i v tvém novém albu?

Najdete je tam. A společně s nimi ještě dalších 14 písní. 

Já bych chtěl jenom podotknout, že jsi nám ho přinesla i podepsané, takových dárků si opravdu moc vážíme. Ale zpět k tomu, proč jsme se zde sešli – proč ses vlastně rozhodla vzdělávat v oblasti obchodování na finančních trzích? Přeci jenom to není v tvém věku a i oboru obvyklé.

Protože chci nějakým způsobem zaplatit své hudební aktivity. Nechci se pouze spoléhat na prodej desky nebo na koncerty. Hudbu nedělám kvůli tomu, abych na ní vydělávala, ale abych ji dávala lidem. A brigády nebo podobné činnosti Ti úplně nezaplatí velké tisícové položky. A já bych přeci jenom ráda, abych v tom, co dělám, mohla být částečně úspěšná už teď než ve třiceti, takže jsem musela zvolit asi trochu riskantnější, ale rychlejší možnost, jak svoji hudební kariéru financovat.

A proč zrovna Trading Academy?

Protože Martin (pozn.: Martin Novák je naším obchodním ředitelem) je můj kamarád a vím, že co mi řekne, tak tomu mohu věřit. Všechno mi vysvětlí, když potřebuji, a je ochotný mi vyjít vstříc. Ono totiž hlavní prioritou pro mě je 100% komunikace, a tím se pak tvoří důvěra.

Šárko, my jsme předtím říkali, že jsi mladá, ale tobě je opravdu teprve 22 let. To z tebe u nás činí „věkový unikát“ :). Přeci jenom většina našich klientů je v průměru o 20 až 30 let starší. Většina lidí tvé generace řeší „nějaké“ investování až za deset, dvacet let. Tím pádem pro tebe ale musí být některé věci na výuce obzvláště těžké. Jak bys tedy ohodnotila přístup našich zaměstnanců na výuce z hlediska „stravitelnosti“ pro laika, který má zaměření úplně jiné? 

Přijde mi, že se vždycky nějakým způsobem domluvíme na tom, co chci a co potřebuji. Vysvětlíme si to jednoduše a hlavně není potřeba umět každý pojem jak na zkoušku na vysoké. Stačí mi, když porozumím tomu, co budu opravdu potřebovat a co využiji k tomu, abych mohla být úspěšná. Na těch 100 % vědomostí tu mám Vás :).

Myslíme, že co se týká investic, tak jsme tě vyzpovídali dost. Určitě nás ale zajímá více o tvé raperské kariéře.  Ty jsi předtím řekla, že tvým hlavním motivem, proč ses pustila do investic, bylo vydělat na tvé album. Teď to album máš, musíme říct, že vypadá velmi dobře.  Co je tedy teď tvým motivem? Jaké jsou tvé další cíle?

Děkuji :). Určitě bych také měla říct, že to album částečně zaplatili i sponzoři. Ale právě je i potřeba, aby člověk sám něco dal – nemůže stále očekávat něco od okolí a být závislý na někom jiném. Proto bych se chtěla dál sebevzdělávat i v takových oborech, jako jsou investice, abych mohla dělat všechny své projekty tak, abych v nich byla co nejvíce „já“ a nebyla nikomu „podřízena“. A co je teď mým motivem? Určitě bych se chtěla podívat do zahraničí a chtěla bych se představit širšímu publiku a zkusit napsat nějaké písničky v angličtině – samozřejmě písničky v češtině psát nepřestanu. 

A také bych ráda využila výuku investic k seznámení s dalšími lidmi, kteří se mnou kupříkladu budou chtít spolupracovat a třeba mi pomoci zaplatit další CD, což by bylo super – aby to pořád nebyl „běh na dlouho trať“ a já mohla udělat radost i sobě, „nejen fanouškům“ :).

A co si máme představit pod tím, že se chceš představit širšímu publiku a skládat v angličtině. Chystáš se snad „dobýt svět“ jako velká raperka? 

To není ani tolik o tom, že bych chtěla „dobýt svět“, ale cítím, že bych se chtěla zase rozvinout. Přeci jenom už dělám hudbu přes 7 let a je potřeba si zase najít něco nového, co tomu dodá další „šmrnc“.

Ale přesto – hodláš prorazit do mnohem většího území – přeci jenom anglicky mluvících raperů je mnohem více. Nebojíš se konkurence? 

Jak jsem řekla, neberu to tak, že chci dobývat ten trh, takže žádnou konkurenci řešit nemusím. Jediný člověk, kterým se zabývám, jsem já sama. A co vím, tak nikde žádný můj dvojník neběhá :).

Očividně toho před sebou máš více než dost. Jak se Ti vůbec daří skloubit tvůj osobní a pracovní život, teď vlastně i ten studentský 🙂 ?

U mě všechno souvisí se vším. Všechno, co se děje v mém osobním životě, jsem popsala na své desce. Vždy o tom budu psát. Ve všem z mé tvorby bude něco z mého života. I když to tam nebude kolikrát řečeno na přímo, tak vždy ta tvorba bude vycházet ze mě.

My Ti každopádně děkujeme, že sis na nás udělala čas. Budeme Ti držet palce, ať už z hlediska tradingu, nebo tvé raperské kariéry. Věříme, že jsme o Tobě neslyšeli zdaleka naposledy.

Já také děkuji a budu se těšit na další lekci :).

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..