Výsledky našich klientů: když trpělivost přinese 115 % zhodnocení

Největším problémem na forexu je „vysoká úmrtnost“ účtů. Hororových příběhů, kdy lidé přišli během pár měsíců o sta tisíce, ne-li miliony, je plno.

Důvody jsou vesměs dva:

  • neznalost daného trhu
  • výběr špatného brokera

Dnes se však budeme věnovat tomu, jakých výsledků člověk může dosáhnout, když:

  • spolupracuje s kvalitním brokerem,
  • dobře se orientuje na daném trhu a zná pravidla obchodování,
  • DISCIPLINOVANĚ plánuje a dodržuje všechna pravidla a zásady, co se naučil,
  • a hlavně nevzdává se při neúspěchu.

Tento článek je pro všechny z Vás, kteří o sobě možná pochybujete, aktuálně procházíte ztrátovým obdobím nebo ještě nemáte zkušenosti a bojíte se potenciálního neúspěchu – že stačí být trpělivý a výsledek se skutečně dostaví.

Obsah:

  1. Krušné začátky
  2. Restart
  3. Závěrem

1. Krušné začátky

Klient dokončil výuku již v minulém roce a jeho tradingové začátky rozhodně nebyly slibné. Dokonce se to dostalo tak daleko, že chtěl s obchodováním úplně přestat.

Je také důležité mít na paměti, že i intradenní trading je nutné posuzovat až po určité době. I proto jsem klientovi neustále opakoval, že to chce trpělivost a výsledky se dostaví. Hlavní je být v pohodě, dodržovat nastavená pravidla a dát si pauzu, když je to potřeba.

Při přechodu na reálný účet je to však normální jev. Jakmile člověk začne obchodovat s reálnými penězi, tlak na psychiku je rázem na úplně jiné úrovni.

Právě z toho důvodu je naše výuka neomezená a jsme tu pro naše klienty k dispozici i po ukončení výuky tak dlouho, jak nás budou potřebovat.

Více informací o výuce naleznete zde >>

2. Restart

Klient si tedy dal několik měsíců pauzu a začal znovu obchodovat před prázdninami (paradoxně v době volatility spojené s koronavirem, kdy i pro mě bylo těžké obchodovat).

A výsledky byly ohromující…

Od poloviny března do konce července (kdy klient začal pravidelně obchodovat až od června) vytvořil zisk 14 975,78 CHF. Počáteční vklad byl 13 000 CHF. To dělá zhodnocení přes 115 %!

Čím se klient řídil?

Klient primárně používal technickou analýzu, přičemž využíval náš pravidelný newsletter s technickou a fundamentální analýzou.

Jako podpůrný nástroj využíval také analýzy bloombergu. Co mě velice potěšilo, bylo potvrzení ze strany klienta, že naše a bloomberg analýzy se ve většině shodovaly ?.

A jak vidíte výše, informace a strategie, které dostanete na výuce, skutečně mají při reálném obchodování výsledky.

Za co pochválím

V první řadě určitě za samotný výsledek – mít z 33 obchodů 26 ziskových, tedy bez mála 80% úspěšnost je skvělé. Klient prokázal, že umí skvěle číst v trhu, nebojí se adekvátně riskovat a chodí si pro odpovídající profit.

Ukazuje to, že pokud skutečně dodržujete pravidla strategií a money managementu, úspěch se dostaví.

Resp. v tomto případě je většina ztrátových obchodů pouze důsledkem statistiky. A to je zcela normální jev.

Za co pokárám

Jak jsem zmínil předtím, nejenom pravidla strategií, ale i money managementu jsou důležité. Proto je velice důležité mít u obchodů nastavené Stop Lossy a Take Profity.

Klient v tomto případě měl některé obchody, u kterých tyto hranice nastaveny nebyly.

To může být nebezpečné hlavně z toho důvodu, že kdyby se dostal do ztráty a aktuálně u počítače neseděl, tak by to mohlo znamenat, že Vám např. jeden ztrátový obchod vymaže 5 ziskových. S takovým money managementem byste moc daleko nedošli.

Ale těchto pár obchodů je tak jediné, za co v tomto případě budu kárat ?. Klient byl na tuto chybu upozorněn a uvidíme, jak se mu bude dařit v dalších měsících.

Pozor na dodržování money managementu, i pokud sedíte u počítače. Často se stává u začátečníků, že pokud jim jde obchod do ztráty, tak posouvají S/L dále. Pokud naopak do zisku, tak ho zavírají dříve, aby se to „náhodou neotočilo“.

Tím tak pouze „deformujete“ nastavený money management a mohlo by se Vám stát, že opět jeden ztrátový obchod vymaže 5 ziskových.

4. Závěrem

Dodnes si pamatuji klientova slova: „Já tam ty signály nevidím, asi na to nemám…“. Vypadalo to, že s tradingem úplně skončí. A dnes už mluví samozřejmě jinak ?.

Zde se hodí rčení: „Trpělivost přináší růže“.

Trading rozhodně není pro někoho, kdo chce výsledky teď hned. Potřebujete dělat chyby a z nich se poučit.

Důležité je též, abyste nehodnotili investici hned po prvních neúspěších, ale dali si minimálně 6 měsíců až rok. A pokud cítíte, že je toho na Vás moc, dejte si klidně pauzu, projděte si opět výuku, využijte nás na konzultacích.

Naše výuka tu je proto, aby Vás nejenom naučila základy strategií a jak otevřít obchod. Jsme tu pro Vás jako Vaši mentoři, kdykoli nás budete potřebovat – a to během celého reálného tradingu. Ze zkušenosti víme, že přechod z demo-účtu na ten reálný je přesně ta chvíle, kdy klient potřebuje oporu nejvíce – a od toho tu jsme.

My jsme každopádně moc rádi a hrdí na to, jakých výsledků náš klient dosáhl a přejeme mu, aby další měsíce byly takto úspěšné.

Jak vypadá naše Osobní výuka a co všechno se u nás naučíte, zjistíte zde >>

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..