Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři:

Jak si sestavit protikrizové portfolio v roce 2023

Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři:

Jak si sestavit protikrizové portfolio v roce 2023

úterý 21. března 2023
18:00 - 19:30
úterý 21. března 2023
18:00 - 19:30

Jak obchodovat s Bitcoiny – zhodnocení 1275 % za 2 měsíce v praxi

Nedávno médii proběhla zpráva, že se Praha stala „světovou jedničkou“ v počtu míst, kde je možné získat kryptoměny nebo jimi platit. Takže je určitě pravá chvíle, abychom se vrátili k našemu kryptoměnovému mini-seriálu, protože kdy jindy by byl aktuálnější než teď :).

V předchozích článcích jsme se věnovali především způsobům těžby (1. díl, 2. díl, 3. díl). Ale co si budeme povídat, nejvíce je pro nás beztak rozhodující, kolik se kryptoměnách dá vydělat. Proto se dnes s Vámi podělíme o výsledky, kterých je možno při obchodování Bitcoinu dosáhnout, když víte jak na to.

Správná výuka je základ

Přesně před rokem za mnou přišel kamarád, budeme mu říkat Steve. Požádal mě, abych mu ukázal, jak a podle čeho se obchoduje Bitcoin. Tak začal navštěvovat naši kryptoměnovou výuku.

Vzhledem k tomu, že Steve měl již v minulosti bohaté zkušenosti s obchodováním na burze, tak stačilo pouze pár lekcí. Zaměřili jsme se především na to, jaké hlavní parametry vyhledáváme, kde získávat relevantní informace (protože takových na internetu tolik nenaleznete :)) a na co si dát pozor. Také jsem ho naučil strategii „obchodování podle ordeer-booku“, kterou si oblíbil. (Tuto strategii se mimo jiné naučíte i na naší Osobní výuce.)

Začínáme obchodovat

Jak můžete vidět na obrázku č. 1, Steve na začátku vložil 604 612,40mBIT = 0,6 BTC.

Obchodní platforma má hlavní jednotku jednu miliontinu Bitcoinu. Tedy pro Vaši představu zisk 1 000 000 = 1 Bitcoin

Prvních 200 obchodů si osvojoval strategii a hlavně trénoval psychologii. Dle grafu níže můžete vidět, že prvních 170 obchodů se Steve pohyboval stále v okolí vkladu. V přepočtu na čas se jednalo přibližně o 3 týdny trénování strategie.

Přijde Vám 170 obchodů během třech týdnu jako obrovské číslo? Ten počet hodin strávený u počítače musel být asi šílený… Nebylo tomu tak. Na obrázku níže vidíte část uzavřených obchodů. Zjistíte, že jednotlivé obchody trvaly v průměru 2 minuty.

Pokud si vynásobíme 170 obchodů jejich průměrným trváním, vychází nám, že Steve strávil tradingem pouhých 5,7 hodin. To je jako kdybyste chodili do práce na necelé 2 hodiny týdně.

Pokračujeme další měsíc

S každým dalším obchodem se Steve zdokonaloval a začal konečně profitovat.

Během dalšího měsíce udělal dle strategie 200 obchodů, na kterých celkem vydělal 10,27 Bitcoinu.

Na grafu jste si určitě všimli několika pravidelných propadů (ty zvýrazněné žlutě). Nejedná se o prodělečné obchody, nýbrž pravidelné výběry z portfolia.

Jaké je finální skóre?

Steve během dvou měsíců udělal celkem 438 obchodů s průměrnou dobou 2 minuty. Za počítačem tedy strávil necelých 15 hodin. To je v přepočtu čtvrt hodiny denně. Takže pokud si myslíte, že nemůžete začít obchodovat, protože byste nad tím strávil spoustu času, tak vidíte, že tomu tak nemusí být.

Když se podíváme na celkovou úspěšnost, tak Steve měl 218 obchodů ziskových a 220 obchodů bylo prodělečných. Dohromady měl tedy úspěšnost 49,8 %. Možná si říkáte, že tento poměr není moc vysoký – že ztrátových obchodů je více než těch ziskových. To ale naopak vypovídá o velice dobře nastaveném money managementu, kde byly jednotlivé dosažené zisky několikanásobně větší oproti ztrátám.

A kolik Steve tedy nakonec na Bitcoinu vydělal?

Celkem si během dvou měsíců přišel na více než 10,2 BTC. Pokud tedy dohromady vložil 0,8 BTC, tak se jedná o zhodnocení 1275 %.

 

Navíc si uvědomme, že se jedná o 15 hodin čistého času obchodování. To je bezmála 1,5 % zhodnocení každou minutu. 

Závěrem

Jak vidíte, potenciál kryptoměn je skutečně obrovský. Na téměř žádné investici se nedá vydělat tak, jako právě na Bitcoinu. Má to však velké ALE. Musíte vědět jak.

V tomto článku jste mohli vidět, jak v praxi vypadá, když člověk obchoduje dle otestovaných strategií a má svého vlastního mentora.

Zajímá Vás, jak dosáhnout podobných výsledků? Stačí se zaregistrovat na konzultaci ohledně naší Osobní výuky. Tam se dozvíte vše, co je potřeba pro takové obchodování umět.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..