Výsledky našich klientů: Zisk 10 % za 7 dní

Tento týden se s námi jeden z našich klientů opět podělil o své výsledky z obchodování, které Vám teď rádi ukážeme. Zároveň se podíváme na to, co se danému klientovi povedlo a z čeho si naopak vezmeme ponaučení pro příště.

Jen pro upřesnění si ještě řekneme, že klient si založil účet na 50 000 CHF a dne 6.9.2017, po absolvování naší výuky, začal obchodovat.

Nyní se podíváme na samotnou historii jeho účtu:

Za co můžeme chválit?

Určitě jako první dostane pochvalu za dodržení money managementu, tzn. že klient vždy obchodoval se stejným počtem lotů, které byly adekvátní k velikosti jeho účtu. Proč je to důležité? Hlídáte si, že vždy jdete do obchodu s adekvátním množstvím peněz vůči svému depozitu. Také si lépe ohlídáte svá rizika.

Další věc, za kterou budeme chválit – klient se v počátku obchodování nenechal strhnout emocemi a v některých dnech otevřel dokonce pouze jeden obchod (viz. 12.9.2017). Jinými slovy, když neviděl signál pro vstup do obchodu, tak jednoduše žádný neotevíral.

Na to si i při svém obchodování dávejte pozor – zbytečné vstupování do obchodů je nejčastější chybou dnešních investorů. Jsou natolik pohlceni trhem, že vidí signály i tam, kde nejsou. A podle toho vypadá i jejich úspěšnost.

Určitě jako poslední věc chceme vyzdvihnout fakt, že se klient naučil plánovat své zisky. Stanovil si plán, že chce vydělat 10 % za měsíc, což splnil 14.9., takže teď již neobchoduje. Svůj zisk následně přesouvá na druhý účet, aby diverzifikoval své obchodní portfólio, a tím ještě více redukoval rizika. A nyní už má zasloužený odpočinek :).

Za co budeme kárat?

„Žádný učený z nebe nespadl“. Takže i zde nalezneme pár začátečnických chyb. Ale nic, z čeho by se klient nemohl dostat a zakončit měsíc úspěšně.

V této historii jsou vidět 2 obchody na EUR/CHF,  kde je ztráta cca 1500 CHF.

To bylo způsobené tím, že „obchodoval“ Fibonacci Retracement. Tato strategie má úspěšnost až 90 %, nicméně u ní musíte dodržovat určitá pravidla, abyste na ní vydělali.

No a zde je „kámen úrazu“. Klient v tomto případě emoce neudržel. Do obchodu vstoupil, aniž by daný obchod splňoval podmínky této strategie. A výsledek vidíte sami.

Podstatou strategií je dodržování jejich pravidel, aby to mělo ten efekt, který potřebujete.

Co je ale to nejdůležitější – klient se z toho velice rychle poučil. Proto už v dalších obchodech můžete vidět mnohem větší sebevědomí, což se velice pozitivně odrazilo na ziskovosti :).

Takže sečteno a podtrženo – klient od 6.9. do 14.9. na svém účtu vytvořil zisk 5 370 CHF, což v jeho případě znamená zhodnocení  10,74 % za pouhých 7 dní. K takovému výsledku můžeme jedině tleskat. Navíc je vidět, že klient nad svými obchody opravdu přemýšlel, dodržoval (až na výjimky) všechna pravidla – takže nic nebrání tomu, aby byl další měsíc podobně úspěšný.

A teď zajímavost na závěr: Tento klient přišel na doporučení. Tímto způsobem do Trading Academy přivádí další klienty každý druhý absolvent, čehož si velice vážíme a bereme to jako to nejdůležitější ohodnocení našich služeb :).

Pokud i Vy chcete vědět, jak dosáhnout takových výsledků, domluvte si s námi nezávaznou schůzku nebo Skype, kde Vám na vše odpovíme.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..