Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři

10 pravidel úspěšného investování

Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři 

10 pravidel úspěšného investování

úterý 12. července 2022
18:00 - 19:30
úterý 12. července 2022
18:00 - 19:30

Výsledky našich klientů: Zisk 10 % za 7 dní

Tento týden se s námi jeden z našich klientů opět podělil o své výsledky z obchodování, které Vám teď rádi ukážeme. Zároveň se podíváme na to, co se danému klientovi povedlo a z čeho si naopak vezmeme ponaučení pro příště.

Jen pro upřesnění si ještě řekneme, že klient si založil účet na 50 000 CHF a dne 6.9.2017, po absolvování naší výuky, začal obchodovat.

Nyní se podíváme na samotnou historii jeho účtu:

Za co můžeme chválit?

Určitě jako první dostane pochvalu za dodržení money managementu, tzn. že klient vždy obchodoval se stejným počtem lotů, které byly adekvátní k velikosti jeho účtu. Proč je to důležité? Hlídáte si, že vždy jdete do obchodu s adekvátním množstvím peněz vůči svému depozitu. Také si lépe ohlídáte svá rizika.

Další věc, za kterou budeme chválit – klient se v počátku obchodování nenechal strhnout emocemi a v některých dnech otevřel dokonce pouze jeden obchod (viz. 12.9.2017). Jinými slovy, když neviděl signál pro vstup do obchodu, tak jednoduše žádný neotevíral.

Na to si i při svém obchodování dávejte pozor – zbytečné vstupování do obchodů je nejčastější chybou dnešních investorů. Jsou natolik pohlceni trhem, že vidí signály i tam, kde nejsou. A podle toho vypadá i jejich úspěšnost.

Určitě jako poslední věc chceme vyzdvihnout fakt, že se klient naučil plánovat své zisky. Stanovil si plán, že chce vydělat 10 % za měsíc, což splnil 14.9., takže teď již neobchoduje. Svůj zisk následně přesouvá na druhý účet, aby diverzifikoval své obchodní portfólio, a tím ještě více redukoval rizika. A nyní už má zasloužený odpočinek :).

Za co budeme kárat?

„Žádný učený z nebe nespadl“. Takže i zde nalezneme pár začátečnických chyb. Ale nic, z čeho by se klient nemohl dostat a zakončit měsíc úspěšně.

V této historii jsou vidět 2 obchody na EUR/CHF,  kde je ztráta cca 1500 CHF.

To bylo způsobené tím, že „obchodoval“ Fibonacci Retracement. Tato strategie má úspěšnost až 90 %, nicméně u ní musíte dodržovat určitá pravidla, abyste na ní vydělali.

No a zde je „kámen úrazu“. Klient v tomto případě emoce neudržel. Do obchodu vstoupil, aniž by daný obchod splňoval podmínky této strategie. A výsledek vidíte sami.

Podstatou strategií je dodržování jejich pravidel, aby to mělo ten efekt, který potřebujete.

Co je ale to nejdůležitější – klient se z toho velice rychle poučil. Proto už v dalších obchodech můžete vidět mnohem větší sebevědomí, což se velice pozitivně odrazilo na ziskovosti :).

Takže sečteno a podtrženo – klient od 6.9. do 14.9. na svém účtu vytvořil zisk 5 370 CHF, což v jeho případě znamená zhodnocení  10,74 % za pouhých 7 dní. K takovému výsledku můžeme jedině tleskat. Navíc je vidět, že klient nad svými obchody opravdu přemýšlel, dodržoval (až na výjimky) všechna pravidla – takže nic nebrání tomu, aby byl další měsíc podobně úspěšný.

A teď zajímavost na závěr: Tento klient přišel na doporučení. Tímto způsobem do Trading Academy přivádí další klienty každý druhý absolvent, čehož si velice vážíme a bereme to jako to nejdůležitější ohodnocení našich služeb :).

Pokud i Vy chcete vědět, jak dosáhnout takových výsledků, domluvte si s námi nezávaznou schůzku nebo Skype, kde Vám na vše odpovíme.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..