Příběh našeho absolventa VI. – pokoříme hranici 50 % zhodnocení?

A máme tu v pořadí již 6. měsíc obchodování našeho absolventa. Tento pro něj však byl zvlášť důležitý – protože si v něm dal za cíl pokořit hranici 50% zhodnocení svého účtu.

Od minule víme (můžete si přečíst zde), že klientovi ke splnění chyběla pouhá 3 procenta. Podařilo se mu to nebo ho „honba za ziskem“ o peníze spíše připravila? To ze za chvíli dozvíte.

Jak vypadal únor 2018?

Klient předchozí měsíc ukončil s celkovou částkou cca 73 805 CHF. Jeho obchodní skóre za měsíc únor je následující…

V první řadě musíme zmínit, že vzhledem k vzrůstajícímu účtu klient zvolil vyšší počet lotů při obchodování. Takže je logické, že částky při uzavření, ať už kladné či záporné, budou vyšší.

Celkově klient udělal 22 obchodů, z toho 8 ztrátových. Jeho úspěšnost tedy činí 63,6 %. To není moc v porovnání s předchozími obdobími.

Za co budeme kárat?

Všimněte si, že se klientovi „podařily“ 2 ztrátové obchody za sebou v hodnotě 3 240 CHF. To určitě nemůžeme nazývat zanedbatelnou ztrátou.

Jeden z těchto obchodů byl na zlatě. Dle slov klienta „byl obchod na zlatě velká blbost, hlavně proto, že je v poslední době velmi volatilní…“ Všeobecně je dnes obchodování na zlatě nazýváno „kasinem pro tradery“.

Za co budeme chválit?

Určitě za to, že se z výše zmíněné „krize“ poučil a vrátil do zaběhnutých strategií.

Vidíme, že se také časová prodleva mezi obchody prodlužuje.

To vypovídá o klientovi pohodě, protože nespěchá a nemá potřebu za každou cenu chodit do obchodů.

Za další určitě pochválíme na dodržování money managementu. Tzn., že dodržuje pevný počet lotů a poměr T/P vůči S/L. Krom jediného případu, kdy na NZD/USD šel do záchranných strategii – proto zde má menší profit.

Finální skóre?

I po peripetiích se zlatem se klientovi podařilo vyobchodovat přes 2 520 CHF, což znamená dalších 5 % z původního vkladu. Celkově má klient na účtu 76 325 CHF.

Znamená to tedy, že jsme za půl roku pokořili hranici zhodnocení 50 %? Zcela jistě :).

Co si vzít z dnešní ukázky?

I přesto, že klient dosáhl úžasného zisku za tak krátkou dobu, určitě nalezneme věci, ze kterých se náš obchodník ještě musí poučit – a Vy teď můžete s ním:

  • pokud máte otestované strategie a investiční instrumenty, nepouštějte se zbytečně do hazardu → raději zůstaňte u prověřené klasiky
  • vždy si stanovte money management (MM) úměrný svému kapitálu. Ale pozor – stejně jako se mění velikost Vašeho kapitálu, tak byste tomu měli MM průběžně přizpůsobovat. Jako v případě našeho klienta (viz výše). Ten si už tento měsíc mohl dovolit otevírat obchody s větším počtem lotů.

Zajímá Vás více o tom, jak se naučit takto obchodovat? Tak si domluvte osobní schůzku či Skype, kde Vám na tuto otázku odpovíme.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..