Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři

10 pravidel úspěšného investování

Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři 

10 pravidel úspěšného investování

úterý 12. července 2022
18:00 - 19:30
úterý 12. července 2022
18:00 - 19:30

Příběh našeho absolventa VI. – pokoříme hranici 50 % zhodnocení?

A máme tu v pořadí již 6. měsíc obchodování našeho absolventa. Tento pro něj však byl zvlášť důležitý – protože si v něm dal za cíl pokořit hranici 50% zhodnocení svého účtu.

Od minule víme (můžete si přečíst zde), že klientovi ke splnění chyběla pouhá 3 procenta. Podařilo se mu to nebo ho „honba za ziskem“ o peníze spíše připravila? To ze za chvíli dozvíte.

Jak vypadal únor 2018?

Klient předchozí měsíc ukončil s celkovou částkou cca 73 805 CHF. Jeho obchodní skóre za měsíc únor je následující…

V první řadě musíme zmínit, že vzhledem k vzrůstajícímu účtu klient zvolil vyšší počet lotů při obchodování. Takže je logické, že částky při uzavření, ať už kladné či záporné, budou vyšší.

Celkově klient udělal 22 obchodů, z toho 8 ztrátových. Jeho úspěšnost tedy činí 63,6 %. To není moc v porovnání s předchozími obdobími.

Za co budeme kárat?

Všimněte si, že se klientovi „podařily“ 2 ztrátové obchody za sebou v hodnotě 3 240 CHF. To určitě nemůžeme nazývat zanedbatelnou ztrátou.

Jeden z těchto obchodů byl na zlatě. Dle slov klienta „byl obchod na zlatě velká blbost, hlavně proto, že je v poslední době velmi volatilní…“ Všeobecně je dnes obchodování na zlatě nazýváno „kasinem pro tradery“.

Za co budeme chválit?

Určitě za to, že se z výše zmíněné „krize“ poučil a vrátil do zaběhnutých strategií.

Vidíme, že se také časová prodleva mezi obchody prodlužuje.

To vypovídá o klientovi pohodě, protože nespěchá a nemá potřebu za každou cenu chodit do obchodů.

Za další určitě pochválíme na dodržování money managementu. Tzn., že dodržuje pevný počet lotů a poměr T/P vůči S/L. Krom jediného případu, kdy na NZD/USD šel do záchranných strategii – proto zde má menší profit.

Finální skóre?

I po peripetiích se zlatem se klientovi podařilo vyobchodovat přes 2 520 CHF, což znamená dalších 5 % z původního vkladu. Celkově má klient na účtu 76 325 CHF.

Znamená to tedy, že jsme za půl roku pokořili hranici zhodnocení 50 %? Zcela jistě :).

Co si vzít z dnešní ukázky?

I přesto, že klient dosáhl úžasného zisku za tak krátkou dobu, určitě nalezneme věci, ze kterých se náš obchodník ještě musí poučit – a Vy teď můžete s ním:

  • pokud máte otestované strategie a investiční instrumenty, nepouštějte se zbytečně do hazardu → raději zůstaňte u prověřené klasiky
  • vždy si stanovte money management (MM) úměrný svému kapitálu. Ale pozor – stejně jako se mění velikost Vašeho kapitálu, tak byste tomu měli MM průběžně přizpůsobovat. Jako v případě našeho klienta (viz výše). Ten si už tento měsíc mohl dovolit otevírat obchody s větším počtem lotů.

Zajímá Vás více o tom, jak se naučit takto obchodovat? Tak si domluvte osobní schůzku či Skype, kde Vám na tuto otázku odpovíme.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..