+420 778 770 334    info@trading-academy.cz

Prezidentské volby v USA – důležitý aspekt vývoje $?

103615098-trumpclinton-530x298

V úterý 8. listopadu 2016 se budou konat v pořadí již 58. nepřímé volby prezidenta Spojených států amerických. Zvolený kandidát nahradí nynějšího prezidenta Baracka Obamu, jehož funkční období končí 20. Ledna 2017. Aktuální volební spory mezi Hillary Clintonovou (demokraté) a Donaldem Trumpem (republikáni) jsou více než na „ostří nože“.

Ovšem budou mít výsledky prezidentských voleb, respektive volby samotné nějaký vliv na hodnotu amerického dolaru?

Obecně je známo, že prezidentské volby mají většinou pozitivní dopad na americkou státu. Ptáte se proč? „Selským rozumem“  si odvodíme, že u voleb je vždy spokojena „většina“ volitelů, a tím pádem se dá odhadovat, že je spokojena i většina obyvatel státu – tedy roste hodnota měny. (Pokud se nejedná zrovna o české volby :).)

Pojďme si teď udělat menší analýzu, zdali tomu tak doopravdy je:

  1. Zajímá nás den vyhodnocení hlasů volitelů, který je vždy v pondělí po druhé prosincové středě.
  2. Dále nás zajímá období vyhodnocením a inaugurací (= veřejné uvedení do funkce) prezidenta).

prezident1

Obr.1

prezident2

Obr.2

prezident3

Obr.3

prezident4

Obr.4

Z výše vypozorovaných dat můžeme říci, že v období vyhodnocení hlasů volitelů americký dolar vždy znatelně posílil, což nám potvrzuje naši hypotézu  (viz výše). V období mezi vyhodnocením a inaugurací prezidenta, americký dolar naopak klesal nebo stagnoval. To může být zapříčiněno tím, že se všeobecně mezi vánočními svátky méně obchoduje. Ale můžeme si u některých voleb všimnout i výrazných poklesů, což může být díky pár větším hráčům, kteří využijí dobu menší likvidity a stáhnou trh zase dolů (což jim „nedá tolik práce“ jako v „nesvátečních“ období).

Pamatujte, že finanční trhy se nikdy nedají předpovědět na 100 %, a proto i my v Trading Academy se necháme „překvapit“, jak prezidentské volby v USA ovlivní finanční trhy v tomto roce.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.