+420 778 770 334    info@trading-academy.cz

Cena Bitcoinu díky Číně prudce klesla, bude to pokračovat?

Přibližně před měsícem jsme byli svědky rekordně nejvyšší ceny jednoho Bitcoinu, která vystoupala na cenu 4970 amerických dolarů. Jak rostla jeho obliba, tak začal růst i počet nových kryptoměn na čínském trhu.

Ovšem to se čínské centrální bance a dalším regulačním úřadům „nelíbilo“, protože se, dle jejich slov, jedná o získávání finanční prostředků, které „narušuje finanční řád země a jedná se o neschválený a ilegální způsob financování“ (zdroj: https://www.theverge.com/2017/9/11/16288898/china-shutdown-rumored-bitcoin-exchanges-crackdown).

Takže začala omezovat nové start-upy, které zakládají vlastní kryptoměny. A cena Bitcoinu na to reagovala tím, že se propadla o 1000 amerických dolarů během 2 týdnů.

Obr.: graf vývoje ceny Bitcoinu vůči americkému dolaru (zdroj: https://bitcoinwisdom.com/markets/bitfinex/btcusd)

Co se bude dít dále?

Aktuálně se „pod pokličkou“ začalo šuškat o nových regulacích, které budou spojené s omezeným vkladem v Bitcoinech na čínské burzy. Tato informace začala kolovat na sociálních sítí.

Proto jsem chtěl osobně prověřit, co je na tomto tvrzení pravdy. Napsal jsem na podporu jedné čínské burzy ohledně těchto regulací pro čínské občany. A oni momentálně vyloučili, že by chystali nová regulační opatření.

Sám nevím, kde je pravda. Ale co jisté je, že největší zobchodované objemy Bitcoinu jsou právě na čínských burzách – takže jakékoli další regulace ze strany Číny by mohly pěkně zamávat s celým trhem kryptoměn.

Aktuální situaci určitě pro Vás budu nadále sledovat. Takže pokud chcete být informováni o tom nejnovějším, co se děje na trhu s kryptoměnami, tak se určitě přihlaste k odběru níže.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.