Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři:

Jak si sestavit protikrizové portfolio v roce 2023

Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři:

Jak si sestavit protikrizové portfolio v roce 2023

úterý 21. března 2023
18:00 - 19:30
úterý 21. března 2023
18:00 - 19:30

JAK SE TO DĚLAT NEMÁ ANEB JAK TO DĚLÁ 90 % BROKERŮ U NÁS!!!

Dnes si ukážeme jednu hořkou zkušenost našeho nového klienta s předchozí brokerskou společností. Touto ukázkou je reálný účet a reálné zkušenosti, abyste se z jeho chyb mohli poučit.

Máme tu typický příklad člověka, který v dobré víře poslal peníze společnosti, kterou si neprověřil a hlavně sám nemá zkušenosti s tímto trhem. Proto, než s někým něco spustíte, informujte se a vzdělávejte!!!

historie

Příběh je o klientovi, říkejme mu Lukáš. Lukáš si založil účet u jedné společnosti  v domněnce, že ho naučí obchodovat a sami ukážou, jak se to má správně dělat.

Dne 22.srpna dostal klasický telefonát s výborným signálem pro vstup do obchodu. Poslechl a nakoupil pšenici, ale zapomněli se mu zmínit, že dne 26. srpna je tzv. rollover, takže se mu navýší několikanásobně poplatky. Jelikož trh šel stále proti němu, tak ještě přikupoval BUY pozice, doufajíc, že se trh obrátí jeho směrem – tak by se mohl z průšvihu relativně dostat.

Pšenice však i nadále klesala, on nevěděl, co má dělat, a nikdo z centrály brokera mu nebyl schopen pomoci. Až došel do fáze, kdy zavolal nám. My jsme mu situaci zanalyzovali, ale jelikož mu docházely finanční prostředky na účtě, nebyla možná alespoň záchranná strategie, takže se s tím nedalo dělat nic jiného, než ztrátu přiznat a zachránit tak zbytek peněz.

Co je ale nejhorší je fakt?! Že ztráta $43 198 byly pouze poplatky tzv. swapy. Takže klient přišel o cca 75 % svého účtu jen díky vysokým poplatkům, což bylo důsledkem výběru nevhodného trhu pro klienta a špatné informovanosti, která měla být zajištěna ze strany brokera.

Klient si dnes trochu nadává, jelikož kdyby nás poslechl dříve, zachránil by ještě alespoň částku o 500 tis. Kč více.

Avšak o tom to je. Člověk si musí nejprve nabít ústa, aby se ponaučil. Dnes se vzdělává u nás a už teď ví, že je to opravdu o něčem jiném jak z hlediska přístupu k riziku, tak i z hlediska toho, že dostane vždy 100 % informací, díky kterým se může samostatně a plnohodnotně rozhodovat sám. Pomohli jsme mu najít dobrého brokera, kde bude mít své peníze v bezpečí. Ale než udělá nějaký obchod, musí absolvovat kompletní výuku. Takhle by to, dámy a pánové, totiž mělo vypadat.

Než někam pošlete peníze, získejte si všechny informace. Nebo byste mohli dopadnout jako klient Lukáš, který takto přišel zbytečně o $71 895!!! Pokud nechcete psát podobný scénář jako on, absolvujte u nás výuku. Je to malá investice v porovnání s tím, co Vám přinese a zároveň Vás ochrání. Na závěr bych si přál co nejméně takových příběhů, ale věřte, že tento článek píšeme pro výstrahu, abyste nedopadli stejně ne-li hůř.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..