Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři

10 pravidel úspěšného investování

Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři 

10 pravidel úspěšného investování

úterý 12. července 2022
18:00 - 19:30
úterý 12. července 2022
18:00 - 19:30

Finanční gramotnost II. – Dluhopisy

 Dluhopisy

2016-01-11_Czech-republic-10y-government-bond-yield

 

V dalším díle se podíváme na zub investici, kterou využívá většina konzervativních investorů. Jedná se o dluhopisy. Ty se rozdělují na státníkorporátní. Rozdíl je v tom, že si můžete vybrat, zda své peníze za investujete do státu či do firmy.

Státní dluhopisy fungují na delší horizont, standardně 5-10 let. Průměrná výnosnost se pohybuje okolo 2-3 % ročně. Existuje i pár států, které nabízí vyšší zhodnocení př. kolem 8 %, ale jedná se o velmi rizikovou investici, jelikož je emitují země, jako je například Řecko. Zainvestovali byste dnes do tohoto státu? Já určitě nikoliv, i když spousta investorů vyhledává takovéto investice – kdy je cena na minimech – jako potenciální signál pro vstup do obchodů.

Co ovlivňuje hodnotu dluhopisů? Rozhodně je to politická situace, úroková sazba a schopnost splácet dluh.

U korporátních dluhopisů, kdy investujete nejčastěji do developerských projektů, je výhoda nižšího investičního horizontu a vyšší výnosnosti. Setkal jsem se i s tím, že daná společnost garantuje výnosnost kolem 8 % ročně, což není tak špatné. Je to většinou jištěné kapitálem a také nemovitostmi. Takže v případě úpadku společnosti byste měli mít investici dobře zajištěnou, ovšem je tomu tak i v praxi? Opověď nechám na Vás.

 

(+) Likvidita

(+) Investiční riziko

(-) Zisk

(-) Investiční horizont

 

 

V dalším článku se podíváme na investování na trhu s cennými kovy.

Chcete se dozvědět jak lze diversifikovat portfolio na FOREXU?

Jaké jsou další možnosti investic? Pak mi napište e-mail na info@trading-academy.cz nebo zavolejte na tel.:+420 778 770 334. Domluvte si schůzku a ukážeme Vám, že člověk může vydělávat společně s námi. Zda mluvím pravdu, se můžete dočíst v sekci Reference, kde vidíte naše reálné klienty, kteří s námi spolupracují již několik let. Moje osobní motto je: „Vydělávejme společně.“

Komentáře
  1. Ondřej Kottek napsal:

    Státní dluhopisy s úrokem 2-3%? Zajímavé , že vzhledem k moletarni politice se většina státních dluhopisu pohybuje v záporných číslech ( např. ČR ma státní dluhopisy záporné až do 10let, státu tedy půjčujete s tím, ze Vám vrátí méně. ) V lepších případech dosahují zisku okolo 1% p.a. . Mimochodem co se tyče Řecka tak tam byl slíbený úrok 20%. Mimochodem bych zmínil , že státní dluhopisy jsou zajímavé v případě záměrně intervence měny.

    • Zdravím, pane Kottku. Děkujeme za Váš komentář, Vámi uvedené informace jsou samozřejmě pravdivé. Nicméně průměrná výnosnost na dluhopisech z dlouhodobého horizontu je 2 – 3 %. Záporná úroková sazba je „trendem“ je od poslední doby spojena s aktuální ekon. situací. Co se týká intervence měny, tak je to z pohledu st. dluhopisů zajímavé, to máte pravdu. Nicméně tyto informace jsou již pro zkušenější investory a tyto články jsou určeny pro úplné začátečníky. Pokud se investor chce pobavit o konkrétních případech investic (jako jste uvedl právě vy), tak to řešíme už na osobní schůzce. Cílem našich článku „Finanční Gramotnost“ je vzdělávat lidi, kteří do té doby o investicích nic nevěděli.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..