Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři:

Jak si sestavit protikrizové portfolio v roce 2023

Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři:

Jak si sestavit protikrizové portfolio v roce 2023

úterý 21. března 2023
18:00 - 19:30
úterý 21. března 2023
18:00 - 19:30

Finanční gramotnost II. – Dluhopisy

 Dluhopisy

2016-01-11_Czech-republic-10y-government-bond-yield

 

V dalším díle se podíváme na zub investici, kterou využívá většina konzervativních investorů. Jedná se o dluhopisy. Ty se rozdělují na státníkorporátní. Rozdíl je v tom, že si můžete vybrat, zda své peníze za investujete do státu či do firmy.

Státní dluhopisy fungují na delší horizont, standardně 5-10 let. Průměrná výnosnost se pohybuje okolo 2-3 % ročně. Existuje i pár států, které nabízí vyšší zhodnocení př. kolem 8 %, ale jedná se o velmi rizikovou investici, jelikož je emitují země, jako je například Řecko. Zainvestovali byste dnes do tohoto státu? Já určitě nikoliv, i když spousta investorů vyhledává takovéto investice – kdy je cena na minimech – jako potenciální signál pro vstup do obchodů.

Co ovlivňuje hodnotu dluhopisů? Rozhodně je to politická situace, úroková sazba a schopnost splácet dluh.

U korporátních dluhopisů, kdy investujete nejčastěji do developerských projektů, je výhoda nižšího investičního horizontu a vyšší výnosnosti. Setkal jsem se i s tím, že daná společnost garantuje výnosnost kolem 8 % ročně, což není tak špatné. Je to většinou jištěné kapitálem a také nemovitostmi. Takže v případě úpadku společnosti byste měli mít investici dobře zajištěnou, ovšem je tomu tak i v praxi? Opověď nechám na Vás.

 

(+) Likvidita

(+) Investiční riziko

(-) Zisk

(-) Investiční horizont

 

 

V dalším článku se podíváme na investování na trhu s cennými kovy.

Chcete se dozvědět jak lze diversifikovat portfolio na FOREXU?

Jaké jsou další možnosti investic? Pak mi napište e-mail na info@trading-academy.cz nebo zavolejte na tel.:+420 778 770 334. Domluvte si schůzku a ukážeme Vám, že člověk může vydělávat společně s námi. Zda mluvím pravdu, se můžete dočíst v sekci Reference, kde vidíte naše reálné klienty, kteří s námi spolupracují již několik let. Moje osobní motto je: „Vydělávejme společně.“

Komentáře
  1. Ondřej Kottek napsal:

    Státní dluhopisy s úrokem 2-3%? Zajímavé , že vzhledem k moletarni politice se většina státních dluhopisu pohybuje v záporných číslech ( např. ČR ma státní dluhopisy záporné až do 10let, státu tedy půjčujete s tím, ze Vám vrátí méně. ) V lepších případech dosahují zisku okolo 1% p.a. . Mimochodem co se tyče Řecka tak tam byl slíbený úrok 20%. Mimochodem bych zmínil , že státní dluhopisy jsou zajímavé v případě záměrně intervence měny.

    • Zdravím, pane Kottku. Děkujeme za Váš komentář, Vámi uvedené informace jsou samozřejmě pravdivé. Nicméně průměrná výnosnost na dluhopisech z dlouhodobého horizontu je 2 – 3 %. Záporná úroková sazba je „trendem“ je od poslední doby spojena s aktuální ekon. situací. Co se týká intervence měny, tak je to z pohledu st. dluhopisů zajímavé, to máte pravdu. Nicméně tyto informace jsou již pro zkušenější investory a tyto články jsou určeny pro úplné začátečníky. Pokud se investor chce pobavit o konkrétních případech investic (jako jste uvedl právě vy), tak to řešíme už na osobní schůzce. Cílem našich článku „Finanční Gramotnost“ je vzdělávat lidi, kteří do té doby o investicích nic nevěděli.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..