Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři:

Jak si sestavit protikrizové portfolio v roce 2023

Naučte se, jak začít investovat od úplných základů na webináři:

Jak si sestavit protikrizové portfolio v roce 2023

úterý 21. března 2023
18:00 - 19:30
úterý 21. března 2023
18:00 - 19:30

Finanční gramotnost díl V. – Nemovitosti

Nemovitosti

2633435-img-nemovitosti-reality-ceny-trh-bydleni-byty-v2

Dnes se podíváme na zub další investici, a to do nemovitostí. Spousta lidí vidí tento druh investování jako ideální volbu pro pasivní příjem konzervativního rázu. Laicky řečeno své peníze vidí „zhmotněné“ a mají pocit klidu. Já osobně to vidím jako dobrý druh investice a určitě bych ho zařadil do svého portfolia. Ovšem než investuji, měl bych vědět pár základních aspektů.

Než se rozhodnu pro koupi, měl bych vědět, jaká je současná situace. A jaká je? Řekněme si to na rovinu – za posledních 5 let trh s nemovitostmi dlouhodobě klesal. Jaký dopad to potom má na moji investici?

Pokud investuji například do bytového komplexu a očekávám příjem ve formě nájmů, pak musím počítat s tím, že horizont investice je velmi dlouhodobý a potencionální zisk je v průměru kolem 5 % ročně. Někteří mí klienti, kteří se tím přímo živí, mi říkali, že jejich investice do nemovitostí jim vydělá pouze 4 % ročně, a to se přitom zaměřují na trh konkrétně v Praze. A co by mělo být ideálnějším způsobem investice, než nemovitost v hlavním městě?

V současné době je problém, že trh s nemovitostmi je přesycen a na každém kroku naleznete různé upoutávky na prodej či pronájem nemovitostí. Takže pokud není poptávka po daném aktivu, je dobré tam investovat? Na tohle by si každý investor mě dát pozor, protože se to může negativně promítnout například v malém zisku nebo v dlouhé likviditě (tzn. návrat kapitálu, který jste do toho vložil, zpět). V neposlední řadě, musíte nemovitost neustále udržovat v nějakém stavu. Takže daná investice vyžaduje dalších finance, což je rozhodně negativum.

Abych tento druh aktiva jen nehanil, je i způsob, jak na tom vydělat, a to je investicí do pozemků, o který by měl být potenciální zájem. Ovšem abych mohl daný pozemek prodat developerským společnostem apod., musí být pozemek zasíťovaný, což chce opět investici z naší strany. Ovšem pokud developer kývne na dobrou nabídku, máme vyděláno. Na tento druh investice je ale potřeba být už trochu vlk a umět se orientovat v terénu. Protože se může stát negativní věc – postaví vám dálnici za pozemkem, a už to může mít negativní dopad .Proto je potřeba opravdu důkladně zjistit všechny potřebné informace než investici provedu.

(+) zisk v průměru kolem 5% ročně stabilně

(+) Malé riziko investice

(-) Likvidita

(-) Investiční horizont

 

V dalším článku se podíváme na investování na forexu. Chcete se dozvědět více ? Pak nám napište na email: info@trading-academy.cz nebo zavolejte na tel. číslo: +420 778 770 334 a domluvte si nezávaznou schůzku. Věříme, že se o penězích se dá bavit tak, aby Vás někdo do investic nenutil a řekl Vám objektivní názor. Budeme se na Vás těšit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..