+420 778 770 334    info@trading-academy.cz

Britská libra překvapuje…

libra bankovky a mince

Již od úterý britská libra razantně posiluje  – aktuálně o více než 1,5 % z původní hodnoty (obr. 1). Pojďme se tedy podívat, co zapříčinilo tak razantní posílení a také jak ho šlo bezpečně zobchodovat :).

Proč libra tak posiluje?

V úterý na tiskové konferenci britská premiérka Theresa Mayová oznámila, že bude žádat dolní komoru parlamentu o schválení návrhu předčasných voleb, které by se měly konat již  8. 6.  2017.  Premiérka se tímto nečekaným krokem snaží upevnit svoji vyjednávací pozici pro vystoupení z Evropské unie. V případě, že by se Mayové podařilo vyhrát volby, znamenalo by to zvýšení pravděpodobnosti tzv. tvrdého Brexitu.

Nutno tedy podotknout, že hlavním důvodem, proč britská libra posiluje, je obecný sentiment investorů, pro které jsou jakékoli volby vždy pozitivní, a to z důvodu prosazení většinového názoru.

obr. 1 Graf měnového páru GBPUSD – ukázka razantního posílení GBP

Vzhledem k tomu, že většina lidí obvykle nesleduje tiskové konference online, dozvěděli se o výsledku až po několika hodinách z medií nebo když se koukli náhodně do platformy na měnový pár s britskou librou.

Jak v daný okamžik obchodovat?

Ve chvíli, kdy jsme viděli rapidní výkyv, byl nesmysl okamžitě vstupovat do trhu bez jakéhokoliv signálu či potvrzení. Je to to samé, jako kdybyste chtěli nasednout do rozjetého vlaku – prostě nesmysl.

Jeden z možných způsobů, jak tuto situaci zobchodovat, by bylo počkat si na první větší korekci (= utvoření svíčky v „opačném směru“). Poté bychom využili úrovně Fibonacciho Retracementu (viz obr. 2). (Naši klienti po Osobní výuce umí používat tento nástroj hned v několika možný případech.)

obr. 2 využití Fibonacciho retracementu při posilování libry

Ti, kteří obchodovali přibližně 6 hodin po tiskové konferenci – zhruba v 16:00, tzn., při první větší korekci (dle Fibonacciho Retracementu, viz obr. 2) na měnovém páru GBPJPY, si mohli dojít ke krásnému Takeprofitu o velikosti 55 pipů, což je při objemu 1 lot zisk 550 amerických dolarů, a to zhruba za hodinu od otevření obchodu.

Pokud i Vy chcete umět takovéto příležitosti zobchodovat a vydělat na nich, zaregistrujte se na 1. konzultaci Osobní výuky, ať už osobně či po Skypu.

A samozřejmě nám napište do komentářů, zdali se Vám takovéto články líbí a chcete podobné číst pravidelně :).

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.