ikona telefonního sluchátka  221 403 630   ikona mobilního telefonu 778 770 334    ikona obálky  info@trading-academy.cz

Klady a zápory obchodování exotických měn

Hodně slýchávám, že k úspěšnému obchodování na forexu je nejlepší se zaměřit na hlavní měnové páry, jako je například EUR/USD. Často mi lidé argumentují tím, že jsou zde nejnižší spready a nejlepší podmínky pro obchodování.

Je tomu tak ale i ve skutečnosti?

Lidé se totiž vyhýbají exotickým měnovým párům jen proto, že neznají základní fakta a jaké má obchodování na nich vlastnosti. Pojďme si je tedy uvést. (Pro porovnání si popíšeme i vlastnosti hlavních měnových párů.)

 

 

* Vždy záleží na kotaci cen a použití fin. páky, ale zpravidla máme tu výhodu, že si můžeme dovolit vyšší S/L a také vyšší T/P. Příklad z praxe: na USD/CZK je hodnota 10 pipů při 1 lotu 1.000,- CZK ale na měnovém páru EUR/USD je hodnota 10 pipů při stejném množství lotu a fin. páky 2500,- CZK, tudíž je zde vyšší riziko.

Závěrem…

Aktuálně se hlavním měnovým párům já osobně vyhýbám, jelikož jsou více volatilní. Obchoduji je spíše v dlouhodobějším horizontu, nicméně jsem obchody znatelně omezil.  Místo toho jsem se zaměřil na exotičtější měnové páry, kde zaplatím sice více na spreadech, ale vrátí se mi to úspěšností.

Je potřeba si uvědomit, že každý trader by se měl přizpůsobovat trhu podle vlastností, kterými oplývá. Pro mě to například znamená, že až se trh u hlavních měnových párů uklidní, zase se k nim vrátím. Prozatím budu využívat výhod, které mi zase naopak nabízejí exotické měnové páry.

Pokud Vás více zajímá, jak umět obchodovat i exotické měnové páry, tak se určitě zaregistrujte do naší Nové Osobní výuky >>

 

Určitě nám také zanechte komentář, jak se Vám článek líbil a co si například myslíte o aktuálním politickém vývoji v Evropě, který má dnes na trhy takový vliv.

LÍBIL SE VÁM TENTO ČLÁNEK?

ZAREGISTRUJTE SE K ODBĚRU A BUDETE SE K NIM DOSTÁVAT JAKO PRVNÍ.

REGISTROVAT SE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *